Download your desired catalogue

spring-summer catalogue autumn-winter catalogue
Bebefield
Baby inside

Ciążowa bielizna - jaka powinna być?

Ciąża jest w większości radosnym okresem w życiu przyszłej matki – to wtedy może ona poczuć ruchy dziecka, zacząć mówić do niego i powoli przyzwyczajać się do swojej nowej roli. Stale rosnący brzuch, narastające dolegliwości i wrażliwe piersi mogą jednak nieść z sobą wiele bólu. W tym przypadku każdej kobiecie zależy na jak największym komforcie, który można odczuć między innymi poprzez noszenie odpowiedniej bielizny. Czym jednak kierować się przy jej zakupie?

bielizna ciążowa

Biustonosz o odpowiednim rozmiarze

Najczęstszym pytaniem zadawanym przez kobiety w ciąży jest to jaki biustonosz zakupić na czas tych kilku miesięcy. Zmienienie biustonosza ze standardowego na ciążowy powinno nastąpić już po pierwszym miesiącu. Wraz z rozpoczęciem rozwijania się dziecka w brzuchu cały organizm kobiety zaczyna się zmieniać. Piersi rosną niemalże natychmiast, powodując dużo bólu przez to jak nabrzmiałe i wrażliwe się stają. Oznacza to, że biustonosz ciążowy powinien być większy od standardowego co najmniej o jeden rozmiar. Miseczki muszą pomieścić zmieniające się rozmiarem piersi, nie wrzynając się przy tym w skórę. Najlepszy w tym przypadku jest biustonosz z mocno zabudowanymi miseczkami. Ten model jest w stanie zapewnić nabrzmiałym piersiom odpowiednie podtrzymanie. Ponadto, biustonosz powinien mieć dodatkowo szerokie ramiączka z możliwością regulacji długości oraz nieuciskające fiszbiny. Taka bielizna dla ciężarnych posłuży prawie przez cały okres ciąży, dopasowując się idealnie do kształtu biustu.

Wygodne majtki

Dobra bielizna ciążowa to także wygodne i komfortowe majtki. Obecnie w sklepach można dostać tego typu majtki przeznaczone nie tylko wyłącznie dla przyszłych mam, ale i wszystkich kobiet. Wysoko zabudowane majtki z mozliwością zakrycia brzucha, a także figi kończące się pod brzuchem to jedne z najbardziej popularnych modeli. Są one niesamowicie wygodne i zapewniają komfort kobiecie podczas wykonywania codziennych czynności. Nieodpowiednim wyborem byłyby z kolei majtki typu stringi. Podczas ciąży organizm wymaga jak największej swobody, dlatego lepiej jest wybrać bieliznę bardziej zakrytą, która również będzie chronić przed powstawaniem infekcji intymnych.

Będąc w ciąży wybór garderoby ma duże znaczenie. Zarówno biustonosz i majtki, jak i spodnie czy też koszulka mogą niekomfortowo układać się na ciele podczas ciąży. Właśnie dlatego na okres dziewięciu miesięcy warto jest wybrać jak najwygodniejsze elementy stroju. W naszym sklepie każda mama oczekująca dziecka może znaleźć coś w sam raz dla siebie, w tym również bieliznę do karmienia.