Download your desired catalogue

spring-summer catalogue autumn-winter catalogue
Bebefield
Baby inside

W jaką odzież ciążową warto zainwestować?

Większość kobiet kocha chodzić na zakupy i wybierać odpowiednie ubrania spośród dużej oferty dostępnych modeli spodni, bluz i sukienek. Wybór prawidłowego rozmiaru często stanowi problem, jednak jest to jeszcze trudniejsza decyzja, gdy jest się w ciąży. W tym przypadku nie chodzi tylko o dopasowanie odzieży do powiększającego się brzucha, ale również o komfort kobiety. Właśnie dlatego warto jest zainwestować w kilka ubrań, które zapewnią wygodę przyszłej mamie.

odzież ciążowa

Bielizna i piżama

Najważniejszą częścią garderoby dla kobiet jest bielizna. To ona noszona jest przez cały dzień, przez co może zapewniać wygodę podczas codziennych czynności, lub wręcz przeciwnie – powodować ból i dyskomfort. W związku z tym jej odpowiedni wybór ma kluczowe znaczenie w życiu każdej kobiety, także tej w ciąży. Wybór bielizny w ciąży powinien jednak różnić się od standardowych elementów wybieranych przez kobiety. Odzież ciążowa w postaci biustonosza i majtek powinna być dopasowana do zmieniającego się ciała kobiety. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele staników, które „rosną” wraz ze stale powiększającymi się i puchnącymi piersiami kobiety w ciąży. Jest to bardzo praktyczny i opłacalny wybór.

Bluzki i koszulki

Kolejnym ubraniem, bez którego kobiecie w ciąży nie byłoby wygodnie jest specjalna bluzka ciążowa. Bluzki i koszulki ciążowe często posiadają dodatkowe gumki, dzięki którym trzymają się mocno na brzuchu, nie uciskając go tym samym za mocno. Tego typu odzież może opinać brzuch w odpowiednich miejscach lub opadać swobodnie, nie ujawniając dokładnego kształtu ciała kobieta.

Legginsy

W garderobie ciężarnej kobiety powinny znaleźć się też wygodne legginsy, które będą służyć zarówno jako odzież do noszenia w domu, jak i na spacery lub inne wyjścia na miasto. Legginsy ciążowe często posiadają dodatkową gumę, która tak jak w przypadku bluzek i koszulek służy do utrzymywania odzieży wygodnie na brzuchu.

Nakrycia wierzchnie

W zależności od tego o jakiej porze roku kobieta jest w ciąży warto jest zainwestować również w odpowiednie nakrycie wierzchnie. Przyszłe mamy, które w zimę przeżywają swój trzeci trymestr powinny zakupić płaszcz przeznaczony specjalnie dla kobiet w ciąży lub kurtkę o kilka rozmiarów większą od standardowej rozmiarówki noszonej przed zajściem w ciąże. Tego typu odzież nie musi być wykorzystana tylko raz ani nie musi kosztować dużo pieniędzy. Tania odzież ciążowa w postaci płaszcza lub kurtki może służyć również po ciąży, jako oversizowe nakrycie. Warto wspomnieć o tym, że odzież ciążową można dostać w wielu miejscach, w tym w niejednym sklepie internetowym. Dzięki temu można wybierać spośród ogromnej oferty bluzek, legginsów oraz bielizny w różnych rozmiarach, krojach i kolorach.